De leden van Rotary Zevenaar hebben afgelopen week 1.500 euro gedoneerd aan ziekenhuis Rijnstate. Het ziekenhuis heeft de wens om voor ic-patiënten een dakterras te realiseren.
‘Dit bedrag hebben onze leden in de eerste coronagolf bij elkaar gespaard om te besteden aan organisaties die de dupe worden van de corona-pandemie. Het project van het IC-terras past perfect bij dit doel’, vertelt Winnie Alwicher die namens de Rotaryclub en als oud-werknemer van Rijnstate in Arnhem de cheque mocht uitreiken aan Michiel Blans, intensivist op de IC-afdeling van het ziekenhuis.
Regulier budget
De realisatie van het dakterras bij de IC-afdeling is een project van het Rijnstate Vriendenfonds, zo luidt het aan Nieuws.nl verstuurde persbericht. ‘Het is niet mogelijk om het dakterras vanuit de reguliere ziekenhuisbudgetten te betalen’, vertelt Mariska Kiewiet de Jonge die namens het Rijnstate Vriendenfonds ook bij de overhandiging aanwezig was. ‘Daarom zijn wij heel blij met donaties van particulieren, organisaties en de Rotary.’
Klik op foto voor vergroten.
IC-afdeling in de buitenlucht
Het dakterras wordt een verlengstuk van de IC-afdeling. Patiënten die wakker zijn en in een stabiele toestand verkeren, kunnen bij mooi weer een kwartier tot een half uur buiten liggen. Het terras biedt plek voor maximaal twee patiënten, met beademing en al. Het doel is om de patiënten van de IC-afdeling, maar óók van de medium care afdeling een prettiger verblijf te bieden.
Oók een liftbrug en huiskamer
De bedoeling is ook dat er een speciale liftbrug komt om patiënten van en naar het dakterras te vervoeren. Op het terras komen verder voorzieningen voor maximaal drie familieleden en een verpleegkundige. Daarnaast is het plan om grenzend aan het dakterras een huiskamer te realiseren waar patiënten ook in een andere omgeving hun bezoek kunnen ontvangen.