
Twintig jongeren uit het Zevenaarse dorp Aerdt doen een oproep aan de gemeente Zevenaar omdat ze graag een starterswoning willen in het Zevenaarse dorp.
De jongeren zijn al een tijdje in gesprek met de gemeente over woningbouw, maar de voortgang is onvoldoende vinden ze.
Ze willen graag nu (circa 8 van de 20 ) en in ieder geval binnen 5 jaar een starterswoning in Aerdt. ‘Wij zouden graag willen bouwen op Waaiakkers en zijn al weer bijna jar(en) in overleg met de wethouder en een ontwikkelaar en de Dorpsraad’, aldus de groep in ingezonden mail aan de gemeente Zevenaar.
De gesprekken waren volgens de Aerdtse jongeren positief maar ze komen niet verder. ‘Wij zien nu dat de eerste stellen niet gaan wonen in Aerdt maar wegtrekken uit de gemeente, wat wij heel jammer vinden. Dit zorgt voor minder leefbaarheid in het dorp, wat ook weer negatief is voor het verenigingsleven, vergrijzing en diversiteit. Iets wat ons als jeugd zeer belangrijk lijkt in kleine kernen als Aerdt’, vervolgen ze in de brief.
Zevenaar heeft nog geen besluit genomen. De brief van de jongeren, gericht aan de gemeenteraad, wordt ter afhandeling aan het college van burgemeester en wethouders overgedragen, blijkt uit de vergaderstukken van de gemeente Zevenaar.




