Scan tegen misbruik persoonsgegevens Zevenaar

02 mei 2019, 10:09 Gemeente
indoors 3978643 960 720
CC0

Sinds kort werken de baliemedewerkers van de gemeente Zevenaar met een documentscanner. Doel is om identiteitsfraude -en diefstal te voorkomen.

Als inwoners een reisdocument, rijbewijs of bijvoorbeeld een uittreksel aanvragen, controleren de ambtenaren het identiteitsbewijs nu met de scanner.

Echtheid

De scanner controleert via een database met echtheidskenmerken of het document echt is. De hoeveelheid van verschillende identiteitsbewijzen en de complexe echtheidskenmerken zorgen ervoor dat handmatig controleren lastig is en tijd kost.

Blote oog

Sommige echtheidskenmerken zijn met het blote oog ook niet te controleren. ‘Het controleren van echtheid van documenten en vaststellen van de juiste identiteit hoort bij een goede dienstverlening’, aldus wethouder Hans Winters. ‘Als een identiteit gestolen of misbruikt wordt, zijn de gevolgen voor de getroffen persoon niet te overzien’.