Lage waterstand: veerdienst Pannerden – Millingen aan de Rijn vaart nog

03 aug 2022, 10:58Nieuws
kievitsdef veerdiensten img 3977
Nieuws.nl
De waterstand van de Rijn, de Maas en de IJssel is op dit moment lager dan normaal voor de tijd van het jaar. Kievits Veerdiensten vaart echter nog wel. In 2016 en 2005 is de dienst uit de vaart gehaald wegens lage waterstanden. Dat is nu (nog) niet het geval.
Kievits Veerdiensten onderhoudt twee veerdiensten voor voetgangers en fietsers. Er vaart een pont tussen Millingen aan de Rijn en het Zevenaarse dorp Pannerden en een pont tussen Doornenburg en Millingerwaard. Fietsers en voetgangers kunnen beide veerdiensten nog gebruiken. Veel andere veerdiensten hebben hun activiteiten inmiddels gestaakt.

Lobith

De afvoer van de Rijn bij Lobith zakt halverwege deze maand naar een stand die in de afgelopen 100 jaar maar twee keer eerder is voorgekomen. Het waterpeil kan daarna nog verder dalen, want het blijft waarschijnlijk ook daarna nog droog en warm. De afvoer van de Rijn daalt in de loop van de week tot onder de 800 kubieke meter per seconde en zakt dan verder naar minder dan 750 kubieke meter per seconde, aldus Rijkswaterstaat.

Minder diep

Ook andere scheepvaart ondervindt hinder. Als de rivieren minder diep zijn, kan een binnenvaartschip namelijk minder lading meenemen.
loading

Loading articles...

Loading