Nog steeds lage waterstanden Rijn bij Lobith

12 aug , 14:30Nieuws
water level 3111024 960 720
CCO
  • De afvoer van de Rijn bij het Zevenaarse dorp Lobith is – situaties met ijsgang uitgezonderd – lager dan ooit eerder geregistreerd.
  • Rijkswaterstaat meldt dit in het meest recente waterbericht in handen van Zevenaar.nieuws.nl. 'Het systeemgedrag van de rivier is in deze situatie onzeker: waterstands-afvoerrelaties en modellen zijn met name gekalibreerd op hoogwatersituaties en we hebben eigenlijk geen ervaring met vergelijkbare situaties', aldus Rijkswaterstaat.
  • In het recente verleden is er niet of nauwelijks neerslag gevallen en dat zal in de komende week niet anders worden. De Rijn bevindt zich daarmee in een ‘uitputtingscurve’. Gemiddeld gezien zal de afvoer met zo’n 5 m3/s per dag afnemen. Die afname zal zich nog even voortzetten. Daarmee komt onderschrijding van het niveau van 600 m3/s nadrukkelijk in beeld. Verdere daling mag zeker niet worden uitgesloten. Enige neerslag (bijv. door onweersbuien) en menselijk handelen kunnen het beeld tijdelijk iets anders maken.Aanvulling van Rijn tot ‘normaal’ basisafvoerniveau zal nog weken zoniet maanden duren.De afvoeren blijven deze periode ver onder het LCW-criterium van 1100 m3/s voor augustus.
loading

Loading articles...

Loading