Piet Paulusma vaste weerman Nieuws.nl

24 jun 2021, 15:32 Nieuws
piet paulusma 204508428 10221263162594649 6778498193233989052 n 1
Edwin Smulders

Piet Paulusma gaat de weersverwachtingen voor Nieuws.nl, waartoe ook Zevenaar.nieuws.nl behoort, presenteren.

Wekelijks zal hij bekendmaken of we regen, zon, kou of harde wind kunnen verwachten. Op de lokale weerpagina’s van Nieuws.nl zijn de verwachtingen te vinden.

Weeramateur

Piet begon zijn carrière in 1985 bij Omrop Fryslân. Voor die tijd was hij weeramateur en deed hij weerberichten voor lokale omroepen. Hij heeft in 1985, 1986 en 1987 een ijsgroeionderzoek gedaan samen met 2 weeramateurs voor Vereniging De Friesche Elf Steden. Het weer was zijn hobby, hij werkte voor KPN. In 1994 startte hij bij Omrop Fryslân televisie. ‘Ik heb toen twee keer het weer gepresenteerd in de studio, daarna ben ik naar buiten gegaan.’ Piet was de eerste weerman die buiten het weer presenteerde.

Omroep Max

De weerman heeft 23 jaar voor SBS gewerkt, waar hij het bekende gezicht was na Hart van Nederland. Inmiddels werkt hij voor Omroep Max en doet hij tal van andere werkzaamheden. Stil zitten is niet echt zijn ding, alhoewel hij er wel voor zorgt dat hij voldoende rust pakt. ‘Ik ben al bijna 25 jaar onafgebroken op televisie. Ik heb weleens een paar weken overgeslagen door ziekte of een aantal dagen vakantie. Maar dat is niet veel geweest. Ik ben vrijwel doorlopend op tv. In de zomer zit ik vaak veertien dagen op de camping en presenteer ik het weer vanuit daar. Ik word ondersteund door mijn team.’