
Ziekenhuis Rijnstate, met een vestiging in Zevenaar, nodigt zogenaamde hoog-risico patiënten uit voor de coronavaccinatie.
Het gaat volgens Rijnstate om een specifieke groep mensen van wie het afweersysteem niet goed werkt. Deze patiënten staan onder behandeling van een medisch specialist van het ziekenhuis en worden hiervoor telefonisch benaderd.
Een hoog-risico patiënt loopt een extra groot risico om ernstig ziek te worden of te overlijden door corona. Het gaat bijvoorbeeld om mensen met bepaalde vormen van bloedkanker, ernstig nierfalen, mensen die een transplantatie hebben ondergaan of die leven met een ernstig aangeboren afweerstoornis. Valt men onder deze patiëntengroep, dan vindt een vaccinatie met het vaccin van Moderna plaats.
Klik op beeld voor vergroten.






