De jonge bomen langs de vernieuwde Arnhemseweg in Zevenaar worden flink gesnoeid. Het komt door de aanwezigheid van de spintkever.
Door het snoeien van de bomen hoopt gemeente Zevenaar dat de spintkever de bomen niet verder aantast. In het najaar wordt de situatie opnieuw bekeken.
Het lijkt herfst
Deze zomer is er volgens Zevenaar in Nederland overlast van de eikenspintkever en de eikenprocessierups. ‘Helaas lijkt het hierdoor wel herfst langs de Arnhemseweg in Zevenaar. Vooral de jonge eikenbomen hebben last van dit beestje’, zo stelt
de gemeente in een verklaring . ‘Bij het planten van de jonge bomen zijn maatregelen genomen om de spintkever tegen te gaan. Zo zijn deze behandeld met een knoflookextract. Toch heeft de spintkever zich in de nieuwe bomen genesteld.’