
Comité Stedencontact Zevenaar is teleurgesteld dat de uitwisseling met partnerstad Weilburg (D) van 5 tot 8 september niet doorgaat.
Vijftien personen uit Weilburg zouden in deze periode te gast zijn in Zevenaar. Maar deze week is het bericht gekomen dat er maar een minieme delegatie naar Zevenaar afgevaardigd kan worden.
Geert Vos reageert namens Comité Stedencontact Zevenaar teleurgesteld. ‘Wij betreuren dit, maar wij vinden het niet zinvol om een programma en de daarmee verband houdende activiteiten te organiseren in de wetenschap dat daaraan door slechts een kleine groep Duitse gasten wordt deelgenomen. Burgemeester Lucien van Riswijk, zijn collega Johannes Hanisch en onze Weilburgse zustervereniging zijn het daar volledig mee eens’, aldus Vos tegenover Nieuws.nl.
De reden van de aflassing heeft onder meer te maken met het feit dat in het weekeinde van 6 tot 8 september een grote delegatie uit de Luxemburgse zusterstad Colmar-Berg naar Weilburg komt om daar deel te nemen of aanwezig te zijn bij het zogeheten Brunnenconcert. Dat heeft tot gevolg dat diverse mensen uit Weilburg betrokken zijn bij de organisatie vervolgt Vos. ‘Daarnaast blijkt dat men in Weilburg onvoldoende mogelijkheden heeft of geen medewerking krijgt bij het vragen van verlof voor hun verblijf op donderdag en vrijdag in Zevenaar. In het verleden speelde dit aspect veel minder, omdat dan gebruik kon worden gemaakt van de vrije dagen rondom Hemelvaart.’
Comité Stedencontact Zevenaar hoopt binnenkort te laten weten op welke wijze een alternatief kan worden gevonden.
Zie ook:




