
De komende tijd werkt Rijkswaterstaat aan de A12. Het heeft gevolgen voor onder meer autoritten van en naar Zevenaar.
's Nachts wordt er de aankomende twee weken gewerkt aan verschillende op- en afritten.
De werkzaamheden vinden plaats tussen 21.00 uur en 05.30 uur. Donderdag is de afrit bij Zevenaar (richting Oberhausen) dicht en maandag 21 september is de oprit Zevenaar (richting Arnhem) gesloten. Zeven nachten zijn verschillende op- en afritten van de A12 tussen knooppunt Velperbroek en de Duitse grens gesloten voor doorgaand verkeer.
Het Rijk en provincie Gelderland gaan de A15 twaalf kilometer doortrekken naar de A12. Zo ontstaat een rechtstreekse verbinding tussen de Rotterdamse haven en Duitsland. Deze uitbreiding van het wegennet en de verbreding van de A12 verbetert ook de regionale doorstroming. Hierdoor reizen weggebruikers sneller tussen Nijmegen/Arnhem, de Liemers en de Achterhoek.
Onderdeel van dit project is dus de verbreding van de A12. Tussen Duiven (afslag 28) en knooppunt Oud-Dijk wordt de A12 aan weerszijde verbreed van twee naar drie rijstroken. Tussen het knooppunt Oudbroeken/De Liemers en de nieuwe aansluiting Hengelder komen vier rijstroken.