
Aan leden van de brandweer Giesbeek zijn zaterdagavond vijf koninklijke onderscheidingen uitgereikt door burgemeester Schadd-de Boer van Zevenaar.
Wim Roelofs, Jan Willemsen, Wilco van Haren, Harold van den Boom en Peter Senhorst zijn allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
Wim Roelofs is 32 jaar actief geweest als vrijwilliger voor de brandweerploeg Giesbeek. Hij vervulde de functie van hoofdbrandwacht, behaalde in zijn vrije tijd verschillende diploma’s voor het brandweerkorps en was altijd erg betrokken. Dat vertaalde zich bijvoorbeeld in de vele activiteiten die hij organiseerde zoals zaalvoetbaltoernooien. Ook was Roelofs actief binnen de personeelsvereniging van de brandweerploeg Giesbeek.
Jan Willemsen is 32 jaar vrijwilliger geweest bij de ploeg Giesbeek. Hij was altijd breed inzetbaar voor de brandweerploeg Angerlo en later Giesbeek. Menig uurtje heeft hij als chauffeur pompbediende gefunctioneerd. WIllemsen wordt geroemd voor de manier waarop hij als echte leermeester zijn kennis steeds weer wist over te dragen aan nieuwe vrijwilligers. En ook op het sportieve vlak heeft hij veel voor de post betekend.
Wilco van Haren neemt eveneens na 32 jaar afscheid. Hij is betrokken bij het dorp Giesbeek en vervulde vele functies als vrijwilliger, bijvoorbeeld bij de Watersportvereniging of de schutterij. Daarnaast heeft hij zich in de schaarse vrije tijd al die jaren ingezet voor de brandweerploeg Giesbeek. Van Haren heeft zich bijzonder ingezet voor de uitrusting en inzet van de brandweerboot. En toen de bezetting krap was heeft hij de opleiding tot bevelvoerder gevolgd.
Ook Harold van den Boom neemt afscheid na 32 jaar trouwe dienst als bevelvoerder bij de brandweerploeg Giesbeek. Onder bevel van zijn vader trad hij in dienst en ook zijn opa was lid van de vrijwillige brandweer Angerlo. Hij heeft veel betekent voor de post na de regionalisering en was de stem van de brandweerploeg Giesbeek in de klankbordgroep vrijwilligers.
Peter Senhorst heeft na 38 jaar als vrijwilliger van de brandweerploeg Giesbeek afscheid genomen. De ploeg kon altijd op hem rekenen of het nu was als chauffeur, schipper of FRB-er. Men maakt bij het korps de inschatting dat hij bij maar liefst 98 procent van de uitrukken aanwezig was.