Vuurwerkvangst door Grensoverschrijdend Politie Team Zevenaar

17 nov 2022, 7:30Nieuws
fireworks 1156808 960 720
CCO
Grensoverschrijdend Politie Team Zevenaar, kortweg GPT, heeft een grote vuurwerkvangst gedaan.
Het team zag een bestelauto rijden over de A12. Omdat de bus uit Duitsland kwam rijden, hebben zij besloten het voertuig te controleren op vervoer van verboden middelen.

850 kilogram

Bij de controle troffen medewerkers in de afgesloten laadruimte ruim 850 kilogram illegaal vuurwerk aan. Het vuurwerk bestond uit bijna 2400 mortierbommen, vaak shells genoemd.

In bewaring

De inzittende van de auto, een 23-jarige man uit Almelo, is aangehouden en overgebracht naar het politiecellencomplex. Het professionele vuurwerk is weggehaald en wordt vernietigd door een gespecialiseerd bedrijf. Het uitgebreide politieonderzoek loopt op dit moment. De verdachte is vandaag voorgeleid aan de Officier van Justitie en zal minimaal 14 dagen in bewaring blijven, in afwachting van zijn proces.

Koninklijke Marechaussee Zevenaar

De aanpak van (handel in) illegaal vuurwerk heeft vanwege gevaar hoge prioriteit bij politie en het Openbaar Ministerie.GPT Zevenaar is een samenwerkingsverband tussen Koninklijke Marechaussee Zevenaar, Bundespolizei Karriere en Politie Rivierenland-Oost.
loading

Loading articles...

Loading