Zevenaar knapt plein aan de Markt op

31 okt 2023, 12:03 Nieuws
markt 2 img 0162
Nieuws.nl

Het plein aan de Markt in Zevenaar krijgt een opknapbeurt en een nieuwe indeling. De aannemer start in de week van 23 oktober met de werkzaamheden, meldt gemeente Zevenaar in een nieuwsbericht. Het opknappen van het plein duurt tot ongeveer half december 2023.

De Markt in Zevenaar bestaat uit drie delen:

  • De straat langs onder andere Pisa en Grand Café Zeven;
  • De straat langs de Wittenburg en Grand Café De Markt;
  • Het verhoogde plein in het midden.

De aannemer werkt alleen aan het derde deel: het verhoogde plein in het midden. De straten blijven zoals ze zijn. Fietsers, voetgangers en bestemmingsverkeer kunnen langs de werkzaamheden op.

Het plein blijft verhoogd zodat de terrassen en het doorgaande verkeer van elkaar gescheiden blijven. De verhoging wordt verlengd tot aan de Weverstraat. Gemeente Zevenaar zorgt er voor dat er voldoende hellingbaantjes zijn zodat iedereen veilig het terras kan bereiken.

Op dit moment staat er vier bomen op het plein. Deze bomen worden verwijderd omdat ze flink beschadigd zijn. Er komen vier nieuwe bomen voor terug. Drie bomen worden geplant aan de straat langs het plein, en één boom in de Weverstraat. De boom bij het kunstwerk Zeven Aren gaat ook weg. Er komt een plantenbak en een nieuwe boom voor terug. Ook wordt de bestrating rondom het kunstwerk aangepakt.