Zevenaar streeft er naar om eind van dit jaar 30 flexwoningen te realiseren.
De gemeente Zevenaar en Baston Wonen werken samen aan het versnellen van nieuwbouwwoningen. De vraag naar betaalbare huurwoningen in de gemeente Zevenaar blijft groot, melden de twee partners in een aan Zevenaar.nieuws.nl gericht persbericht.
Oplossingen
Een van de oplossingen is het bouwen van flexwoningen als aanvulling op het huidige woningaanbod. Hierover zijn partijen in gesprek.
Reisenakker
In oktober 2022 heeft de gemeenteraad het Plan Woningbouw vastgesteld. Het versnellen van de woningbouw en het bouwen van meer betaalbare woningen is onderdeel van dit plan. Ook zijn mogelijke locaties voor flexwoningen aangegeven die daarna zijn onderzocht. Reisenakker is door het college van burgemeester en wethouders als een geschikte locatie aangewezen.
Versnellen nieuwbouwwoningen
Flexwoningen kunnen sneller gerealiseerd worden. De procedures voor deze woningen zijn korter dan bij reguliere woningbouw. Ook gaat de bouw van de woningen sneller. Met deze woningen kan kortere termijn een bijdrage geleverd worden aan de krapte op de woningmarkt vooral voor starters, statushouders en spoedzoekers. De komende tijd onderzoeken de gemeente en Baston Wonen gezamenlijk de haalbaarheid.