Automobilist negeert in Zevenaar stopteken Marechaussee

26 okt 2018, 9:34 Politie
stop 1756179 960 720
CC0

Bij een controle in Zevenaar negeerde een automobilist donderdag een stopteken van een motorrijder van de Koninklijke Marechaussee. Het leidde tot een lange achtervolging.

Een auto met een Duits kenteken ging er na het negeren van het stopteken vanaf Zevenaar met een extreem hoge snelheid vandoor, meldt de politie .

Politieheli ingeschakeld

Omdat het kenteken bekend was, is dit doorgegeven binnen Politie Nederland. Ook de politieheli werd ingeschakeld. Rond 10.55 uur zag de politie in Haarlem de auto rijden op de Leidsevaart.

Klem tegen boom

Hier reed de bestuurder van de auto zichzelf klem, achteruit tegen een boom aan. De bestuurder en de passagier zijn beiden aangehouden. De politie heeft de Duitse automobilist en zijn passagier aangehouden op de Leidsevaart. Naar hun identiteit wordt een onderzoek ingesteld en ook de aanleiding voor hun vluchtgedrag is reden voor verder onderzoek laat de politie verder weten.