
De Halloween Xplosian Teenparty wordt in Zevenaar gehouden op 23 november. Aanvankelijk zou het evenement op vrijdagavond 26 oktober plaatsvinden.
De Xplosion Teenparty (Halloween) voor de groepen 7 en 8 van de basisscholen is verzet omdat er op 26 oktober ook nog een andere Halloween-activiteit in Zevenaar plaatsvond: de snoepjesjacht.
Voor kinderen was er die avond een route uitgestippeld langs diverse winkels om snoepjes te kunnen bemachtigen. De Xplosion teenparty Halloween is nu 23 november van 19 uur tot 21 uur bij 4All, Engeveldweg 4 Zevenaar. De kosten bedragen €2 per kind.
Halloween is een feestdag die traditioneel vooral in Ierland, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Canada gevierd wordt. Inmiddels wordt het feest ook steeds populairder in Nederland, België en andere Europese landen. Eind oktober verkleden kinderen zich en bellen of kloppen als het donker wordt aan bij huizen in de buurt die versierd zijn met pompoenen en lichtjes en roepen trick or treat, waarbij de keuze wordt gegeven tussen slachtoffer van een plagerijtje worden (trick) of iets lekkers (treat, meestal snoep) geven. De bewoners geven de kinderen dan snoepjes. Jonge volwassenen gaan soms naar halloweenfeesten.
Zie ook: Twee keer Halloween in Zevenaar